A következő címkéjű bejegyzések mutatása: krémleves. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: krémleves. Összes bejegyzés megjelenítése

2010. március 30., kedd

Brokkoli krémleves



Szerintem a krémlevesek csodálatosak. Elkészítésük egyszerű, gyors. Laktató finomságok, amelyekhez a zöldségek, gyümölcsök széles palettája felhasználható. Ha már tele van a fagyasztónk maradék húslevessel, akkor azzal hígitsuk, de nálam nem szentségtörés, ha éppen húsleves kockát használok erre a célra.

Hozzávalók:
1/2kg brokkoli
1/2 liter húsleves
3 dl tejszín
bors
Elkészítés:
A brokkolit annyi vízben, ami ellepi puhára főzöm. Botmixerrel pépesítem, majd hozzáöntöm a húslevest és az 1 ek étkezési keményítővel elhabart tejszínt.
Kész.
Pirított kenyérkockával szeretjük.

2009. november 17., kedd

Birsalmakrém leves




Engedtem Chéf Viki csábításának és elkészítettem a birslevest. Nem állítom hogy osztatlan volt a siker, mert a párom ímmel-ámmal  eszegette, Gergőnek ismeretlen volt az íz, így aztán nagyon "szomorúan" vettük tudomásul a lányommal, hogy mindet nekünk kell megenni. Mert ez egy isteni finom leves, pirított mandulaforgáccsal pedig maga a mennyország.
Én így csináltam:
4 birsalmát megsütöttem a sütőben ( kb fél óra ), aztán meghámoztam és kockára vágtam. 5 dkg vajon, 8 dkg cukrot karamellizáltam, majd rádobtam az almát és ebben a vajas karamellben pároltam néhány percig. 3 dl vízzel felöntöttem, majd botmixerrel pépesítettem. A tűzre visszatéve beleöntöttem 3 dl tejszínt. Lehet ízesíteni fahéjjal, citromhéjjal is. Sem liszttel, sem keményítővel nem sűrítettem, így is rettentő sűrű volt a gyümölcshústól.
Fincsi!

2009. július 30., csütörtök

Nektarin krémleves 2 in 1


Többször is elkészítettem már ezt a krémlevest, Trinity blogján fedeztem fel, aki tudomásom szerint Vikinél látta az eredetit. Én annyit módosítottam a recepten, hogy a fehérbor helyett vizet tettem bele. Egyszerűen nem volt itthon fehérborunk. A tálalás ötletére egy ezeréves Tina magazinban bukkantam. Így egy gombóc tejberizzsel abszolút laktató, a lányom és én nem ettünk második fogást. Jól behűtve fogyasztottuk. Sem a tejberizst, sem magát a levest nem csináltam túl édesre, olyan "szolíd" lett.